Fost-am două fete-n casă versuri
Zina Dobos
9 vizualizari
Versuri Zina Dobos – Fost-am două fete-n casă lyrics
Frunză verde de mușcată
Fost-am două fete-n casă
Și-am crescut ca două flori
Nu-i bai că n-am fost surori
Nu-i bai că n-am fost surori
Mult Doamne am lăcrimat
De-acasă când ai plecat
Spune-mi dragă surioară
De ți-e bine-n altă țară
Nu ți-e pita prea amară
Aș întoarce iară anii
Să mai fim iar puii mamei
Din prag tata ne privea
Cu grijă ne învelea
Să ne fie cald noaptea
N-am crezut eu niciodată
C-ai să pleci din casa noastră
Da-n lume așa-i lăsat
Să te duci după bărbat
Să te lași înstrăinat
Și când dorul te apasă
Haida soră pân’ acasă
Să mai stăm cu toți la masă

