Am Crescut Pe La Romană versuri
SUBCARPATI
Versuri Subcarpați – Am Crescut Pe La Romană lyrics
Am crescut pe la Romană
TNB si prin Titan, mă
Prin Dolhasca şi câmpie
Ştiu ce-i aia iasomie
Mă duceam şi prin păduri
La bureţi şi la muguri m-am ferit de heroină
Prin spate pe la uzină
Cânt despre copilărie în oraş ori la câmpie
Le-am avut pe amândouă
Şi nopţi reci şi stropi de rouă
Şi-am strâns struguri pentru vin
Îmi place Charlie Chaplin
Duceam vaca la păscut mă-ntorceam pe la apus
În colţ în 34 în drum spre Baba Novacu
Mi-e dor să dau de mâncare
În ogradă la animale, măăă
Cânt despre copilărie în oraş ori la câmpie
Le-am avut pe amândouă
Şi nopţi reci şi stropi de rouă
Am crescut pe la Romană
BNV si prin Titan, mă
Prin Dolhasca şi câmpie
Ştiu ce-i aia iasomie
Melodie lansata in anul 2010
Face parte din albumul: Subcarpați
-
That’s When Everybody Gets Hurt Pyogenesis -
Symphony of Destruction Endseeker -
Frantic Redemption Endseeker -
Cult Endseeker -
Survival of the Fittest Pyogenesis -
Parasite Endseeker -
Top Dog Dave Dobbyn -
A Kingdom to Disappear (It’s Too Late) Pyogenesis -
Global Worming Endseeker -
Мы желаем счастья вам (We Wish You Happiness) Группа Стаса Намина «Цветы» (Stas Namin Gp “Tsvety”) -
Terror Endseeker -
Vernon the Vermin Dave Dobbyn

