Spike

Tango versuri

Spike

6 vizualizari

Versuri Spike – Tango lyrics

[Strofa 1]
Văd stele verzi… Cum, tu nu le vezi?
Acolo între farfuria zburătoare, și omuleții verzi
N-am luat-o razna, de ce nu mă crezi?
Uite, îmi face semn cu mâna, frate, tre’ să mă salvezi!
Spike, pari dubios, vrei să-ncetezi?
Se uită lumea ciudat la tine, încearcă să dansezi
Cum poți să te distrezi? Dă-i afară
Morții lor, zi-le să plece, fă-i să dispară!
Hei bună, nici nu te-am văzut pe-aici. Ce faci?
Tu, bine, eu, nu contează cum te cheamă, că-mi placi
Discuția asta-i puțin cam trasă de păr
N-am papagal să te combin, dar îți dau un hamster
Ce-ai, fată? Pari speriată
Tu vrei să ne distrăm împreună, e-o seară minunată
Eșți puțin amețită, dar nu se vede, că ești beată
Și la cum ești îmbrăcată, sincer, te-aș fute-odată
Dă-mi mâna, hai pe ring, pot să te-mping?
Te-ai încins, te sting, nu mai ai glas?
Arată-mi ce știi, ce poți tu, ești praf
Asta ce înseamnă, că pot să te trag pe nas?
Zi-mi: De unde vii? Unde vrei să ajungi
Unde vrei să fugi?
Că scăpare n-ai! Unde vrei să pleci?
N-ai pe unde să treci
Vezi că bei pe banii mei, și știu unde stai!
Hai, ne cărăm, ia-ți poșetă, dă-mi hanoracul
De fapt, stai, clipul ăsta mă sparge, îmi rupe capul
Muzică asta-l cheamă pe Dracul, nu io!
Să șoptească cineva o rugăciune, c-am pus-o!
Frate, ajută-mă, vine să mă ia, nu-s gata
Cică mi-a săpat groapa, i-am văzut lopata
Piei, Diavole! Nu ești pe bune, ești din fabule
Nu, nu te văd, nu cred în tine! Șterge-o, sclavule!

[Refren]
Sari, bă, că vine să mă ia
Vine să mă ia, sari, că vine să mă ia
Sari, bă, că vine să mă ia
Vine să mă ia, sari, că vine după mine
Sari, bă, că vine să mă ia
Vine să mă ia, sari, că vine să mă ia
Sari, bă, că vine să mă ia
Vine să mă ia, sari, că vine după mine

[Strofă 2]
OK, toată lumea: Vreau un pas în spate
Am vise bizare, ce pot deveni realitate
Am pupilele sedate, de la treburi complicate
O să mor, nu am luat mult, vreau puțin din toate…
Frate, e ceva ciudat rău să mor?
Iar vezi omuleți verzi, Spike? Nu, văd un hol
Luminița la capăt, și simt căldură deplină
OK, Spike, reține: nu te du’ în lumină
Vino-napoi, dă-mi mâna, trage-mă… Stai, mi-e frică!
Trage, nu mă trage, Semaca! ‘s eu Lăscărică!
Văd scheleți urâți ce m-aleargă cu cioburi
Și aud o voce-n cap ce strigă: „Renunță la droguri!”
Hei, bună! Nici nu te-am văzut pe-aici. Cum te cheamă?
Nu contează, oricum sunt praf… Deci, nu mă lua în seamă
Lasă-mi, te rog, telefonul tău, pe nota de plată
Oricum, ești urâtă cu spume, n-o să te sun niciodată!
OK… Tai-o, pleacă! Cară-te, dispari! Zbori!
Șterge-o, calc-o, evaporă-te, mori!
Dă-ți foc, fă-te scrum, arzi în culori
Stinge-te, și suferă singură, că-mi dai fiori
Nu poți să zbori! Insistă, cere ajutor! Ești pizdă
Să sară toți, poți să faci o listă
Nu ești urâtă, nu, hai încearcă, pleacă
E frumos afară, sigur o să-ți placă
OK, vreau să mă car, dar nu mai am picioare
Nasol, asta e! Va trebui să beau în continuare
Mesaj către Rai: Trimiteți o ambulanță
Îngerul pe care mi l-ați dat nu face față
Mi se-nchid ochii-ncet, am rămas fără buget
Frate, ține-mă, că totu-i greu, și-o să pic lent
Mă trezesc inconștient acasă, după-un somn lung
Și-mi amintesc… Ce pizdă, care club?

[Refren]
Sari, bă, că vine să mă ia
Vine să mă ia, sari, că vine să mă ia
Sari, bă, că vine să mă ia
Vine să mă ia, sari, că vine după mine
Sari, bă, că vine să mă ia
Vine să mă ia, sari, că vine să mă ia
Sari, bă, că vine să mă ia
Vine să mă ia, sari, că vine după mine


  1. Vernon the Vermin
    Vernon the Vermin Dave Dobbyn
  2. TU GATO
    TU GATO dn.aire
  3. Hypercharged
    Hypercharged Electric Callboy
  4. Merciless Tide
    Merciless Tide Endseeker
  5. RЭD FLAГ
    RЭD FLAГ JDFLAG
  6. Wheel of Torture
    Wheel of Torture Endseeker
  7. Nemesis
    Nemesis Endseeker
  8. Cosmic
    Cosmic PRIMROSE
  9. C.B.V.
    C.B.V. Endseeker
  10. Unholy Rites
    Unholy Rites Endseeker
  11. Hey Little Girl
    Hey Little Girl Mark Boyce
  12. Stuck Inside (CG5 Version)
    Stuck Inside (CG5 Version) Baasik

Artisti AZ