Mi-a trecut viaţa muncind versuri
Niculina Stoican
Versuri Niculina Stoican – Mi-a trecut viaţa muncind lyrics
Mi-a trecut viața muncind
Și averi agonisind
Cei mai frumoși ani s-au dus
Și doar ban pe ban am pus
Mi-a trecut viața muncind
Și averi agonisind
Cei mai frumoși ani s-au dus
Și doar ban pe ban am pus
Niciodată nu m-am plâns
La nimeni nimic n-am spus
Că mi-a fost bine sau rău
M-a știut doar Dumnezeu
Niciodată nu m-am plâns
La nimeni nimic n-am spus
Că mi-a fost bine sau rău
M-a știut doar Dumnezeu
Am făcut din noapte zi
Și din lacrimi bucurii
Răul m-a călit in viață
Lumii rele să-i fac față
Am făcut din noapte zi
Și din lacrimi bucurii
Răul m-a călit in viață
Lumii rele să-i fac față
Niciodată nu m-am plâns
La nimeni nimic n-am spus
Că mi-a fost bine sau rău
M-a știut doar Dumnezeu
Niciodată nu m-am plâns
La nimeni nimic n-am spus
Că mi-a fost bine sau rău
M-a știut doar Dumnezeu
Prin ploaie, furtuni și frig
Toate le-am trecut muncind
Dar nu-mi pare rău de mine
Că mi-am pus băiatul bine
Prin ploaie, furtuni și frig
Toate le-am trecut muncind
Dar nu-mi pare rău de mine
Că mi-am pus băiatul bine
Niciodată nu m-am plâns
La nimeni nimic n-am spus
Că mi-a fost bine sau rău
M-a știut doar Dumnezeu
Niciodată nu m-am plâns
La nimeni nimic n-am spus
Că mi-a fost bine sau rău
M-a știut doar Dumnezeu
Prin ploaie, furtuni și frig
Toate le-am trecut muncind
Dar nu-mi pare rău de mine
Că mi-am pus băiatul bine
Prin ploaie, furtuni și frig
Toate le-am trecut muncind
Dar nu-mi pare rău de mine
Că mi-am pus copiii bine
Niciodată nu m-am plâns
La nimeni nimic n-am spus
Că mi-a fost bine sau rău
M-a știut doar Dumnezeu
Niciodată nu m-am plâns
La nimeni nimic n-am spus
Că mi-a fost bine sau rău
M-a știut doar Dumnezeu
M-a-ncercat viața cu multe
Și a fost și amar și dulce
Am fost slugă și stăpân
Dar sufletul mi-a rămas bun
M-a-ncercat viața cu multe
Și a fost și amar și dulce
Am fost slugă și stăpân
Dar sufletul mi-a rămas bun
Niciodată nu m-am plâns
La nimeni nimic n-am spus
Că mi-a fost bine sau rău
M-a știut doar Dumnezeu
Niciodată nu m-am plâns
La nimeni nimic n-am spus
Că mi-a fost bine sau rău
M-a știut doar Dumnezeu

