Sadîcule versuri
Nicolae Sulac
9 vizualizari
Versuri Nicolae Sulac – Sadîcule lyrics
Multe sate sunt în lume
Dar sate cui la inimă
Cu salcâmi și dealuri mari
Și cu oameni gospodari
Of Sadîcule că doru-i greu
În sat la mine la Sadîc
S-a dus mama în mormânt
Și-am rămas mici pe pământ
Trei frați și-o soră plângând
Of Sadîcule că doru-i greu
Tata ne-a lăsat pe noi
Ca să plece că-i război
Și-am rămas pe uși străine
Mila nu dădea de tine
Of Sadîcule că doru-i greu
Și plecai cu oile
Ca să-mi fac nevoile
Frații mei plângeau cu jale
Bade unde-i mama oare
Of Sadîcule că doru-i greu
Eram mici și nu știam
De ce mamă nu aveam
Și de ce-i război pe lume
Rău n-am făcut noi la nimeni
Of Sadîcule că doru-i greu
Și de ce-i război pe lume
Rău n-am făcut noi la nimeni
Of Sadîcule că doru-i greu
-
Мы желаем счастья вам (We Wish You Happiness) Группа Стаса Намина «Цветы» (Stas Namin Gp “Tsvety”) -
Terror Endseeker -
Vernon the Vermin Dave Dobbyn -
TU GATO dn.aire -
Hypercharged Electric Callboy -
Merciless Tide Endseeker -
RЭD FLAГ JDFLAG -
Wheel of Torture Endseeker -
Nemesis Endseeker -
Cosmic PRIMROSE -
C.B.V. Endseeker -
Unholy Rites Endseeker

