Noaptea asta-i prea frumoasă versuri
Maria Cirneci
Versuri Maria Cirneci – Noaptea asta-i prea frumoasă lyrics
Noaptea asta-i prea frumoasă
Ca să ți-o petreci acasă
Ia-ți prietenii cu tine
Neamuri vecini și vecine
Scoateți de la ciorap banul
Că acum se schimbă anul
Veniți toți la cârciumioară
Nu pierdeți cea mai frumoasă seară
Măcar o dată pe an
Nu vă mai gândiți la ban
Împrumutați faceți rost
Și țineți dup-aia post
Dar nu pierdeți Anul Nou
Mâine-o să vă pară rău
Să-l primim pe 2000
Cu chef mare frate să te ții
Stați la masă dați noroc
Muzica-i zice cu foc
Noaptea să fie frumoasă
Chemați muzica la masă
Să-i mai zică și de joc
Un An Nou cu mult noroc
Cu bucurii mari și bani
Și la viața noastră mai mulți ani
Anul Nou care se pune
Să ne-aducă numai bine
Mâncarea și vinișorul
Bani mulți că le ducem dorul
Măcar când e sărbătoare
Petreceți cu mic cu mare
Trei zile pe an nu-i greu
La Paști la Crăciun și Anul Nou

