Am avut un puișor versuri
Maria Ciobanu
2 vizualizari
Versuri Maria Ciobanu – Am avut un puișor lyrics
Am avut un puișor
Și de el mi-e tare dor
Ne-am voit și ne-am iubit
Și ca puii am pierit
Lele daică ce să fac
Că puiuțul mi-a plecat
M-a lăsat cu mare dor
Pupa-l-aș de puișor
Spune-mi maică ce să fac
Că puiuțul mi-a plecat
A plecat în lumea largă
De mine nu mai întreabă
Că puiuțul mi-a lăsat
M-a lăsat cu mare dor
Pupa-l-aș de puișor
Inimă nu zice Au
Că n-am niciun leac să-ți dau
Inimă să nu plângi tare
Că n-ai nicio alinare
Numai puiul de-ar veni
Inimă te-ai lecui
De-ar veni cu dragostea
Inimă n-ai mai ofta
-
Мы желаем счастья вам (We Wish You Happiness) Группа Стаса Намина «Цветы» (Stas Namin Gp “Tsvety”) -
Terror Endseeker -
Vernon the Vermin Dave Dobbyn -
TU GATO dn.aire -
Hypercharged Electric Callboy -
Merciless Tide Endseeker -
RЭD FLAГ JDFLAG -
Wheel of Torture Endseeker -
Nemesis Endseeker -
Cosmic PRIMROSE -
C.B.V. Endseeker -
Unholy Rites Endseeker

