Cu cine m-am insurat versuri
Manelele Viitorului
Versuri Manelele Viitorului – Cu cine m-am insurat lyrics
Cu cine m am însurat? Aoleu, aoleu, mi
am luat belea pe cap.
Firaș eu, fira și
eu.
Pepene verde pe masă urlă ca nebuna
în casă.
Zici că e moară stricată.
Nu i
tace gura odată.
Nu intră nici cafeaua nebună o
iarandeaua.
Vrea să i văruiesc pereții.
Îmi dă mână bidineaua.
Dacă tac, mă ia
de prost de vorbesc, mă pune jos.
Mamă,
ce bine m am pus, ce am fost și ce am
ajuns.
Of, Doamne, cu cine m am
cu cine m am însurat? Aoleu, aoleu, mi
am luat belea pe cap.
Firașu, firașu.
Pepene verde pe masă, urlă ca nebuna în
casă.
Zici că e moară stricată, nu i
tace gura odată.
Am pus o să facă ciorbă, dar mai bine n
o puneam.
Că la cât de bun a fost, am
aruncat o pe geam.
S a pus cu gura pe
mine.
Cică nu îmi e rușine.
Mai bine
luam de la turci, că la ea doar foame
duci.
Cu cine m am însurat? Aoleu,
aoleu, mi am luat pe la pe cap.
Firaș
eu, viraș eu.
Pepene verde pe masă.
Urlă
ca nebuna în casă.
Zici că e moară
stricată.
Nu i tace gura odată.

