Nicaieri nu-i ca acasa versuri
Dj Sebi
Versuri Dj Sebi – Nicaieri nu-i ca acasa lyrics
Sunt departe la Paris
Fiindca am avut un vis
Sa am unde sa muncesc
Si mai bine sa traiesc
Doamne-i greu am obosit
Prin straini cat am muncit
Anii treci si anii vin
Eu raman doar un strain
Cat e Franta de frumoasa
Nicaieri nu-i ca acasa
Aici sunt al nimaniu
La mana destinului
Aici nimanui nu-i pasa
De mi greu sau dor deacasa
Chiar de muncesc pana mor
Tot nu sunt unul de-al lor
Anii trec m-as intreba
Ce-am facut cu viata mea
Oare pentru ce am muncit
Pentru ce am trait
Doamne-i greu m-am saturat
De atatia ani plecat
Pe-a strainatatii drum
Fiindca m-am nascut roman
Cat e Franta de frumoasa
Nicaieri nu-i ca acasa
Aici sunt al nimaniu
La mana destinului
Aici nimanui nu-i pasa
De mi greu sau dor deacasa
Chiar de muncesc pana mor
Tot nu sunt unul de-al lor
Cat e Franta de frumoasa
Nicaieri nu-i ca acasa
Aici sunt al nimaniu
La mana destinului
Aici nimanui nu-i pasa
De mi greu sau dor deacasa
Chiar de muncesc pana mor
Tot nu sunt unul de-al lor
Sunt departe la Paris
Fiindca am avut un vis
Sa am unde sa muncesc
Si mai bine sa traiesc
Doamne-i greu am obosit
Prin straini cat am muncit
Anii treci si anii vin
Eu raman doar un strain

