E iarăși Crăciun și ne amintim versuri
Andreea Mois
Versuri Andreea Mois – E iarăși Crăciun și ne amintim lyrics
E iarăși Crăciun și ne amintim
Ce s-a-ntâmplat în Betleem demult
Cum Dumnezeu pe Isus L-a trimis
Să ne coboare cerul pe pământ
Nașterea Lui nu e un vis
Pruncul din iesle e Fiul trimis
Să împace omul cu cerul
Îngeri și oameni cântă în cor
Pruncul din iesle e-al noste Salvator
Emanuel e printre noi
Tot cerul cânta și conduși de stea
Magii au venit să I se-nchine
Acest Prunc umil e chiar Dumnezeu
El a lăsat tot cerul pentru mine
Nașterea Lui lume-a schimbat
Bucurie și pace ne-a dat
Mântuire-avem prin haru-I mare
El este Rege și ne-a promis:
Va reveni după cum este scris
O ce măreață sărbătoare
În noaptea grea a lumii o stea a răsărit
Isus a trasat Calea spre viață
Cu îngerii și noi azi slăvim pe Împărat
La noi a venit Mesia de mult profețit

