De ce să fie rău azi? versuri
Alexu and the Voices Inside
Versuri Alexu & the Voices Inside – De ce să fie rău azi? lyrics
Am să stau cu tine
A trecut ceva timp
De când ai reușit
Să fii tu cu tine doar
Avem o șansă acum
Să o luăm
De la început?
De ce să fie rău azi?
Tot ce e rău
Să lași pe mâine
Tot ce nu sunt azi voi fi de mâine
Nu am timp dar e ok, o las pe mâine
Tot ce văd în noi, ascult în sine
Poate aș vrea să văd doar chipuri mai senine
Tot ce ești s-a dus în noi suspine
Nu ai timp, doar privirea în vitrine
Nu mai e mult – o luăm pe căi străine
Ochii în ecran, doar pare că suntem bine
Privești în loc să dai
Mesajul să îl atingi
Rapid – de două ori
Vrei să treci sau mai stai?
Fără frică acum, cobor cu tine în gol
Tot ce nu sunt azi voi fi de mâine
Nu am timp dar e ok, o las pe mâine
Tot ce văd în noi, ascult în sine
Poate aș vrea să văd doar chipuri mai senine
Tot ce ești s-a dus în noi suspine
Nu ai timp, doar privirea în vitrine
Nu mai e mult – o luăm pe căi străine
Ochii în ecran, doar pare că suntem bine
Tot ce nu sunt azi voi fi de mâine
Nu am timp dar e ok, o las pe mâine
Tot ce văd în noi, ascult în sine
Poate aș vrea să văd doar chipuri mai senine
Tot ce ești s-a dus în noi suspine
Nu ai timp, doar privirea în vitrine
Nu mai e mult – o luăm pe căi străine
Ochii în ecran, doar pare că suntem bine
Doar credem că suntem bine
Am crezut că suntem bine
Scris de: Alexandru Spătaru

