Intunericul nu va birui versuri
Adi Gliga
6 vizualizari
Versuri Adi Gliga – Intunericul nu va birui lyrics
Cand noaptea vine se lasa greu
E o lumina in Dumnezeu
Oriunde ai alerga parca in urma ta
E tot mai greu si pacea-ti fuge
Tot ce-a fost frumos se duce
De-ai sta langa Dumnezeu
Cand noaptea se lasa greu
Ai sta lang-al Lui lumina
Si in viata ce-o sa vina
Raul cand va trece nu va mai domni
Domnul cel puternic il va birui
Cel rau nu ai vrea sa stii cuvintele cele vii
Vrea sa nu-mplinesti Scriptura si sa te cuprinda ura
Sa nu mai poti sa umbli in noapte legat sa fii
Vrea sa uiti de Dumnezeu si sa-ti fie tot mai greu
Cand noaptea vine se lasa greu
E o lumina in Dumnezeu

