Slava e a Domnului versuri
Acustic Grup
Versuri Acustic Grup – Slava e a Domnului lyrics
Slava e a domnului
De aceea-i cânt că m-a salvat
Da totdeauna zâmbesc
Că din groapă de jos
M-a ridicat
Numele lui îmi dă speranță și credință
Liman îmi este în furtună biruință
Lumină e în întuneric și în ceață
El mă păzește în orice dimineață
Slava e a domnului
De aceea-i cânt că m-a salvat
Da totdeauna zâmbesc
Că din groapă de jos
M-a ridicat
În domnul meu găsesc izvor de bucurie
Și pacea lui domnește pe deplin în mine
Cuvântul lui mi-a copleșit ființa-ntreagă
Tot ce-a promis de veșnicii mă leagă
Slava e a domnului
De aceea-i cânt că m-a salvat
Da totdeauna zâmbesc
Că din groapă de jos
M-a ridicat
În jur e întuneric
Prin harul lui sunt vrednic
Să văd un soare strălucind puternic
Spre cer îmi zboară gândul
Cum norii suflă vântul
Din inimă mereu răsună cântul

