Balada călătorului versuri
2 si jumatate
Versuri 2 si jumatate – Balada călătorului lyrics
Sania coboară clinul de pădure
Fug în urma noastră luminişuri sure
Şi-n singurătatea care ne petrece
Peste vârf de arbori asfințitul rece
Şi-n singurătatea care ne petrece
Peste vârf de arbori asfințitul rece
O e atât de bine când pe drumuri ninse
Întâlneşti o casă cu lumini aprinse
Un ogeac din care se ridică fum
Când te prinde noaptea călător la drum
Dar amurgul palid a-nceput să scadă
Noaptea ca un abur creşte din zăpadă
Se ivesc departe măguri de hotar
Într-un loc se face drum pustiu de car
Şi-o fântână strâmbă pe lumina zării
Pare că sporeşte liniştea-nserării
O e atât de bine când pe drumuri ninse
Întâlneşti o casă cu lumini aprinse
Un ogeac din care se ridică fum
Când te prinde noaptea călător la drum
E atât de bine când pe drumuri ninse
Întâlneşti o casă cu lumini aprinse
Un ogeac din care se ridică fum
Când te prinde noaptea călător la drum
E atât de bine când pe drumuri ninse
Întâlneşti o casă cu lumini aprinse
E atât de bine
E atât de bine
E atât de bine
E atât de bine
E atât de bine
Melodie lansata in anul 1986
Face parte din albumul: 2 Și … Jumătate

